• OZNAM

• Riaditeľstvo školy oznamuje, že z dôvodu centrálnej odstávky vody v Strážskom (havária) udeľuje žiakom riaditeľské voľno na dnešný deň 16.4.2024.

• Odborná exkurzia OOM

• Dňa 11.04.2024 sa naši žiaci tretieho ročníka z odboru ochrany osôb a majetku zúčastnili v Humennom na verejnom súdnom pojednávaní. Cieľom tejto akcie bolo, aby videli a osobne zažili, ako v praxi prebieha prejednávanie trestných vecí. Na začiatku pojednávania sudca vysvetlil študentom, ako sa bude postupovať. Veríme, že študentom táto akcia priniesla rozšírenie ich rozhľadu. Touto cestou vyjadrujeme poďakovanie samosudcovi Okresného súdu v Humennom, ktorý viedol samotné pojednávanie.

• Súťaž o výlet plný inšpirácie

• Bonjour!/Guten Tag!

Odbor školstva KSK vyhlásil v spolupráci s OZ Integrácia pre žiakov škôl v zriaďovateľskej spoločnosti KSK súťaž o výlet plný inšpirácie, do ktorej sa zapojili žiaci II.B triedy – Maroš Zimovčák a Kristína Kanalošová. Naši žiaci sa nielenže zapojili, ale aj vyhrali! Obaja sa so svojimi videami umiestnili na prvých miestach, keďže ide o dva výlety.

Maroš vyhráva výlet do Paríža a Berlína, počas ktorého zažije množstvo aktivít, no pre nádejného futbalistu bude gro programu stretnutie s Milanom Škriniarom, prehliadka tréningového centra PSG a následne aj samotný zápas Paríža. Po stopách futbalu bude pokračovať do Berlína, kde výhercov privíta ďalší slovenský reprezentant – Peter Pekarík s tímom Hertha BSC Berlín.

Kristína si videom zaistila výlet do Frankfurtu na ME vo futbale, ktorý v sebe zahŕňa účasť na futbalovom zápase slovenskej reprezentácie a besedu s hráčmi, prehliadku mesta Meinz a Frankfurt a mnoho iného.

Našim šikovným žiakom zo srdca blahoželáme a tešíme sa spolu s nimi!

• Hodina deťom 2024

• Chceme, aby deti prežívali šťastné detstvo a nemuseli mať starosti dospelých!

Dňa 22. marca 2024 ulice miest Slovenska už po 25-krát zaplnili dobrovoľníci so žltými pokladničkami s motívom maskota Huga. Uskutočnila sa celoslovenská zbierka Hodina deťom, ktorú každoročne organizuje Nadácia pre deti Slovenska.  Finančný výnos je určený na pomoc pre deti jednorodičov, ktorí sa ocitli v krízovej životnej situácii. Aj tento rok, podobne ako roky minulé, sa aj naša škola rozhodla do zbierky zapojiť. Medzi svojich spolužiakov a pedagógov, ale aj do ulíc mesta Strážske vyšli štyria dobrovoľníci:

Nina Vaľková, Mário Nemčický, Samuel Šimon a Pavol Magoč, ktorým sa podarilo vyzbierať peknú sumu: 255,25 €.

Veríme, že sme našou pomocou aspoň trochu pomohli

veľké starosti jednorodičov a ich detí premeniť na drobné.

Veľká vďaka za vaše príspevky a našim dobrovoľníkom za účasť a snahu pomáhať!

• Medzinárodná kampaň Global Money Week – týždeň finančnej gramotnosti

• Hra „FINANČNÝ MILIONÁR“

Dnes 22.3.2024 sme sa dostali k poslednému dňu týždňa finančnej gramotnosti. Študenti si v hre overili svoje získané vedomosti v oblasti finančníctva. Medzi sebou súťažili trojčlenné družstvá študentov. Do súťaže sa zapojili žiaci prvého až tretieho ročníka.

Výsledky hry: 1. miesto – I.AD

2. miesto – I.B

3. miesto – II.B

Všetkým študentom ďakujem a víťazom gratulujeme.

• Konferencia mládeže 2024

• Rada mládeže Košického kraja zavítala dňa 21. marca 2024 do Michaloviec, kde organizovala 7. ročník Konferencie mládeže. V príjemnom prostredí hotela Družba sa stretli mladí ľudia zo stredných škôl michalovského okresu, aby si vymenili skúsenosti a získali nové informácie o možnostiach aktívneho trávenia voľného času, neformálneho vzdelávania i pomoci pri vlastnom sebarozvoji. Za našu školu sa konferencie zúčastnili žiaci Evka Stanovčáková, Samuel Hudák a Rastislav Vahovič z triedy I.B. Tu sú ich postrehy:

Evka: Zaujala ma možnosť psychologickej podpory, ku ktorej sa mladí ľudia môžu dostať nonstop prostredníctvom internetovej poradne – ipcko.sk. Tiež je možné navštevovať klub psychologickej pomoci – Káčko, ktorý je k dispozícii v meste Michalovce.

Samo: Mne sa páčila internetová stránka dotvorsa.sk , kde nájdete všetky zaujímavé akcie a aktivity, ktorých sa mladí ľudia môžu zúčastniť.

Rasťo: Mňa zaujala aktivita – Cena Vojvodu z Edinburgu – dofe.sk. Mladí ľudia, ktorí sa prihlásia, si vytýčia ciele, ktoré chcú dosiahnuť v určitej kategórii a po splnení všetkých cieľov a úloh získajú hodnotné ocenenie, ktoré im môže pomôcť v budúcej kariére.

Ak chcete vedieť viac o tejto zaujímavej problematike, neváhajte a kontaktujte ktoréhokoľvek so žiakov alebo p. Venglarčíkovú, ktorá sa tejto akcie tiež zúčastnila.

• Medzinárodná kampaň Global Money Week – týždeň finančnej gramotnosti

• Vyhodnotenie súťaže „Najkrajšia pokladnička“

Dnes, 21.3.2024, sme vyhodnotili súťaž o najkrajšiu pokladničku, v ktorej boli zapojení žiaci prvých ročníkov.

Poradie úspešných žiakov – pokladníčok:

• 1. miesto - Denis Gaži, 1.AD
              • 2. miesto – Mário Molnár, 1.B
              • 3. miesto – Martina Šmaťová, 1.AD

Ďakujem všetkých zúčastneným žiakom.

• Európsky kvíz o peniazoch 2024

21.3.2024 - Pokračujeme predposledným dňom týždňa finančnej gramotnosti. Tento krát sme sa zapojili  do Národného kola Európskeho kvízu o peniazoch (European Money Quiz). Tento rok to bol v poradí 7. online kvíz o finančnej gramotnosti.

Z našej školy sa do kvízu zapojili dva tímy. Tím žiakov 1.B triedy a tím žiakov 1.AD triedy. Úspešnejším bol tím 1.B. Študentom ďakujeme za ich aktivitu