• ŽUPNÉ DNI KOŠICKÉHO KRAJA

• Zažite svoj kraj na vlastnej koži!

Vyberte si z bohatého programu Župných dní. Spoznajte rozmanitosť kraja cez kultúrne zážitky, zábavu, gastronómiu, ale aj remeselnú výrobu.

Každý piatok ožije župnými dňami iný región. Program odštartuje 29.4. na Gemeri, pokračuje 6.5. na Spiši, odkiaľ sa 13.5. presunie na Zemplín. Vyvrcholením bude slávnosť na Above, a to 20.5., keď ožije Župné mestečko na Námestí Maratónu mieru v Košiciach. Absolútnu bodku za Župnými dňami dá v sobotu 21.5. galaprogram Klenoty Košického kraja pri Immaculate.

Viac info nájdete na  https://www.zupnednikosickehokraja.sk/

• Informácie o prijímacích skúškach na SOŠ DaS Strážske

• Vážení rodičia, milí žiaci,

V dňoch 2. až 5. mája 2022 sa na našej škole uskutoční prvý termín 1. kola prijímacích skúšok na študijné odbory, a to:

2. 5. 2022 od 8.00 pre študijné odbory 3670 M prevádzka a ekonomika dopravy a 3767 M dopravná akadémia,

4. 5. – 5. 5. 2022 talentové skúšky pre študijný odbor*9245 M ochrana osôb a majetku.

* pri talentových skúškach ide o test psychickej spôsobilosti a test telesnej zdatnosti. Všetci uchádzači musia mať podpísané tlačivo – žiadanka o psychologické poradenstvo, ktoré si môžete skopírovať tu:

Ziadanka_o_psychologicke_poradenstvo.pdf

O ďalších termínoch, prípade o 2. kole Vás budeme včas informovať.

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať mailom: strazskesos@gmail.com alebo telefonicky na čísle 0918 362 440.

• Praktický výcvik

• Raz skúsiť je lepšie ako stokrát počuť – je rokmi overená pravda. Preto sa žiaci študijného odboru ochrana osôb vzdelávajú aj vo výcvikovom stredisku občianskeho združenia Imperial Fitnes zameraného na základy vojenského výcviku. Tak to bolo aj 25.3.2022 kedy sa zúčastnili jednodňového výcviku. V rámci neho si precvičili poradovú prípravu, správne nasadenie ochrannej plynovej masky CM4 a streľbu. V druhej časti výcviku žiaci vykonávali previerky z fyzickej zdatnosti v disciplínach beh na 60m, kľuky za 30 sekúnd a sed-ľah za 30 sekúnd. Najlepšími strelcami boli  Michaela MichalčinováEva Šimková zo IV.BŠimon Kulman z II.B. Najzdatnejšími študentmi boli  Damián VasilenkoDenis Urban z II.BAdam Dostal z I.B. Všetkým výhercom boli  udelené diplomy a odovzdané ceny. Okrem nich si všetci odniesli aj veľa užitočných skúseností a praktických zručností.

Mgr. Vladimír Račko